18 Mayıs 2009 Pazartesi

FESTİVALLER BAŞLIYOR - 30 MAYIS MILLER FRESHTİVAL!!


Miller’ın düzenlediği, Türkiye’nin en “taze” müzik festivali Miller Freshtival başlıyor. Müzik dünyasının yeni ve gizli keşifleri, tam gün sürecek bu festivalde ilk kez karşınıza çıkıyor. Adını yeni duyurmaya başlamış taptaze yerli ve yabancı gruplar, günün erken saatlerinden itibaren Miller Freshtival’da sahne alacaklar.

“Miller Freshtival”, 30 Mayıs 2009 tarihinde Turkcell Kuruçeşme Arena’da gerçekleşecek. Miller Freshtival’da Amy Winehouse’un tahtına aday gösterilen vokal tekniği ile liste başı olan Gabriella Cilmi’nin yanı sıra, son dönemin adından en çok söz ettiren isimlerinden İngiliz grup Friendly Fires (bkz. foto), Manchester’lı electro pop grubu The Whip, kendine has bir pop tarzı yaratan Joakim (DJ seti ile) ve yeni albümlerinden şarkılar da seslendirecek olan Portecho...

Kapılarını 14:00’dan itibaren açacak olan Miller Freshtival, müziği ile olduğu kadar, konsepti, mekan düzenlemeleri ve müziğe paralel olarak sanatın çeşitli dallarına taze dokunuşları ile de Türkiye’deki diğer festivallerden ayrışacak; festivalin ilk saatlerinden itibaren film, fotoğraf, moda tasarımı alanlarında müzik konseptli performanslar sergilenecek. Miller Freshtival’ın katılımcıları, benzersiz gündüz etkinliklerini deneyimleme şansını yakalarken, müziğin tadını güneşin ısıtacağı çimlerin üzerinde muhteşem deniz manzarası karşısında çıkaracaklar.
Miller Freshtival’da Performanslar

• Freshtival’ın müziğin yanındaki büyüleyici süprizlerinden biri olan The Passengers, dünyanın dört bir yanında, sanata “dikey” bir bakış açısıyla gerçekleştirdikleri performansları ile dikkatleri topluyor. Tiyatrodan dansa, akrobasiden müziğe ve plastik sanatlara kadar farklı disiplinlerden gelen kalabalık bir sanatçı topluluğundan oluşan “uçan” ekibi ile The Passengers; parklardan meydanlara, tarihi binalardan endüstriyel atık alanlarına kadar tüm kentsel alanları gösterilerini oluşturmak için kullanıyor. The Passengers, Freshtival’a özel performansları ile Turkcell Kuruçeşme Arena’da inanılmaz bir gösteri gerçekleştirecek.

• Moda tasarımı alanında genç tasarımcıların, konsepti müzik ve “tazelik” olan koleksiyonları Miller Freshtival konser alanında gündüz saatlerinde sergilenecek. Freshtival’ın coşkusunu yansıtacak festivalin kısa filmi ise gün boyu festival alanında çekim yapacak genç yönetmenler tarafından hazırlanacak.

• Müzik geçmişi kalabalık olan Miller’ın, geçmiş festival fotoğraflarından oluşan bir fotoğraf sergisi de festival alanında ziyaret edilebilecek.

• Miller Freshtival’da gençleri bekleyen eğlenceler arasında Rock Band, Wii oyunları, graffiti deneyim alanları gibi etkinlikler de yer alıyor.

Pozitif, İKSV ve Devrialem.biz’in katkılarıyla düzenlenen Miller Freshtival ile ilgili detaylı bilgi için: www.millerfreshtival.com

Türkiye’nin en taze festivali için biletleri www.biletix.com’dan temin edebilirsiniz.

Hiç yorum yok: