19 Ocak 2010 Salı

DÜNYA’NIN EN ÇOK KİŞİYE ULAŞAN FESTİVALİ “ART BY CHANCE” İÇİN KATILIMLAR BAŞLADI


şehirlerin hızlı akan hayatına tesadüfi olarak renk katmak ve insanları şaşırtmak amacıyla hayata geçirilen “art by chance” ultra kısa film festivali için katılımlar başladı.

13 ülkede 70’i aşkın şehirde yüz milyonlara ulaşmayı hedefleyen “Art By Chance”, Ocak 2010 itibariyle turkey.artbychance.org sitesi üzerinden hayata geçti. dünyanın birçok ülkesinden sanatçıların ürettiği 30 saniyelik filmlerden yapılacak seçkiler, mayıs ayı boyunca dünyadaki halka açık alanlarda bulunan yaklaşık 10.000 adet dijital ekranda gösterime girecek.

ART BY CHANCE 2010’da bu senenin teması ‘ZAMAN’. metropollere yayılacak filmler modern insanın en büyük dertlerinden birinin şehir yaşamının kurgusunu nasıl değiştirdiğini ve zaman kavramının farklı belleklerde nasıl yer edindiğini keşfe çıkıyor. kurmaca, belgesel, animasyon ve video art‘ın her örneğine açık olan festivalde katılımcılardan zaman kavramını 30 sn’de işlemeleri bekleniyor.

ART BY CHANCE 2010’da “zaman” temalı filmler, izleyicisiyle alışılagelmişin dışına çıkarak film salonlarında değil gündelik hayatın içinde buluşacak. şehrin dört bir yanına yayılmış dijital ekranlarda hayat bulan festival, insanların günlük yolculuklarında karşılarına ansızın çıkarak ve zengin içeriğiyle monotonu kırarak dikkatleri üzerine toplayacak.

ART BY CHANCE katılımcılara festivalin internet sitesi turkey.artbychance.org üzerinden filmlerini yükleyerek online olarak da katılabilme kolaylığı sunuyor.

daha fazla bilgi ve sorular için:
showhow – alev ertem – 0535 288 16 76 – alev@showhow.com.tr
festival için son katılım: 26 MART 2010

Hiç yorum yok: